dentalpro

שיניים תותבות מול השתלות שיניים

שיניים תותבות נחשבות, ולא בצדק לפתרון דנטלי זול ופשוט יותר מתהליך השתלת שיניים. אך האם הבחירה בשיניים תותבות היא עדיפה לטווח הארוך? כל השיקולים בהתלבטות בין שיניים תותבות והשתלת שיניים במאמר הבא.

שיניים תותבות אינן המצאה מודרנית. הן מלוות אותנו מאז המאה הראשונה לפני הספירה כאשר נעשה שימוש באיטליה בשיניים של בני אדם ובעלי חיים על מנת להחליף שיניים שאבדו. החל מסוף המאה ה-18 החל השימוש בחרסינה כמרכיב העיקרי של השיניים התותבות ובמהלך המאה העשרים הן הפכו להיות הפתרון העיקרי שמשמש אנשים אשר איבדו את שיניהם עקב הגיל או בגלל בעיות רפואיות שונות.

אלא, שמאמצע המאה ה-20 החל להופיע פתרון חדש. מנתחים אורטופדים שמו לב שכאשר מחברים אלמנטים מטיטניום לעצמות, הם יוצרים אינטגרציה ייחודית עם העצמות ולא ניתן להפריד אותם לאחר מכן. זה היה הבסיס להתפתחות של השתלות השיניים המודרניות, שהחלו להתבצע בשנות השבעים של המאה הקודמת ונתנו בפעם הראשונה פיתרון קבוע ואיכותי כתחליף לשיניים תותבות.

מאז, חלה כמובן התפתחות בשני סוגי הפתרונות וכיום יש לאנשים שסובלים מחוסר בשיניים מצד אחד סוגים שונים של שיניים תותבות ומן הצד השני, מגוון רחב של טיפולי השתלת שיניים הנעזרים בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת צילומי CT  תלת מימדיים ומיחשוב.

שימוש של שנים ארוכות בשיניים תותבות עלול להוביל למצב של חוסר עצם קיצוני בלסת

השתלת שיניים ביום אחד בשיטה המתקדמת בישראל .
החזירו לעצמכם את החיוך בתהליך מהיר, קל וללא כאבים מיותרים! לפרטים נוספים  – לחצו כאן >>

השתלות או תותבות? זו השאלה

השתלות שיניים מאפשרות לאנשים שאיבדו את שיניהם לקבל בחזרה שיניים קבועות המקובעות ללסת שלהם. אז למה אנשים רבים עדיין מעדיפים פתרון של שיניים תותבות?

הסיבה העיקרית היא החשש מפני תהליך כירורגי ארוך ומפרך של השתלות שיניים. עד לשנים האחרונות, לפני שהופיעה השיטה להשתלת שיניים ביום אחד, נאלצו מטופלים שרצו להשתיל שיניים להיכנס לתהליך שאורכו בין חצי שנה לשנתיים.
במהלך תקופה זו ביצע רופא השיניים בכל מספר חודשים פרוצדורה כירורגית אחת במסגרת הטיפול, פעם זו הייתה עקירה של השיניים, פעם התקנה של שיניים זמניות, פעם הברגה של כל השתלים הדנטליים ולאחר מכן טיפול של שיקום הפה על גבי השתלים, שבו הותקנו הכתרים הסופיים שבעצם מהווים את התחליף לשיניים.


wiz banner


במשך תקופה זו המטופל הסתובב עם שיניים זמניות, בדרך כלל מודבקות, שהיו נופלות ומקשות על הדיבור ועל האכילה.
הסבל הזה גרם לאנשים רבים לבחור בדרך הקלה והנוחה – קונים שיניים תותבות, שמים אותן בפה וזהו.

שיניים תותבות – הסכנה השקטה

אם שיניים תותבות קלות כל כך לתפעול ובנוסף, מהוות פתרון הרבה יותר זול לבעיית חוסר השיניים אז מה בעצם הבעיה? מעבר לעובדה שגם שיניים תותבות צריך לתפעל ולשמר ושהן לעולם אינן קבועות יש בשיניים תותבות שתי בעיות עיקריות:

התאמה למבנה הלסת

בניגוד להשתלות שיניים שבהן ניתן כיום בעזרת הדמיות ממוחשבות ומדפסות תלת מימד לייצר שיניים המותאמות בצורה מדוייקת למבנה הפה ולקו החיוך הייחודי של כל מטופל, שיניים תותבות, כגורם חיצוני שמוכנס לפה לא מותאמות באופן אידיאלי למבנה הלסת והפנים.
העובדה הזו גורמת פעמים רבות לתחושה של אי נוחות בפה ולצורך הולך וגובר להחליף את השיניים התותבות בשיניים תותבות חדשות ובמקרים קיצוניים יותר נגרמת פגיעה משמעותית במראה החיצוני.

השתלת שיניים ביום אחד בשיטה המתקדמת בישראל .
החזירו לעצמכם את החיוך בתהליך מהיר, קל וללא כאבים מיותרים! לפרטים נוספים  – לחצו כאן >>

השתלת שיניים, שיניים תותבות

פגיעה קשה בעצמות הלסת

עצמות הלסת הן בעצם השלד שעליו יושבות השיניים הטבעיות שלנו. כמו כל עצם ורקמה בגופנו גם עצמות הלסת עוברות תהליכי התחדשות כל הזמן.
במצב תקין, כאשר מחוברות אל עצמות הלסת שיניים, הגוף מודע לכך וממשיך לתחזק ולשמר את העצמות.
אבל כאשר השיניים נופלות ולא מוחלפות בשיניים חדשות הגוף "מבין" שאין צורך יותר בעצמות הלסת. כתוצאה מכך הגוף מתחיל בתהליך פירוק מזורז של עצם הלסת או של האזור בעצם הלסת שבו אין יותר שיניים ועצם הלסת הולכת ומצטמקת בקצב הולך וגדל.

  חיפשת השתלת שיניים ביום אחד? אנחנו נדאג לך!

  לפגישת ייעוץ חינם עם רופא שיניים בכיר בתחום השתלות השיניים, נא למלא פרטים ואנחנו נדאג שיצרו עמך קשר

  אשמח לקבל מידע

  מבחינת הגוף, שלא יכול לזהות את השיניים התותבות, אין לנו שיניים והתוצאה היא פירוק עצמות הלסת.

  כאשר יש שיניים תותבות, בניגוד לשיניים המקובעות ללסת עם שתלים דנטליים, מבחינת הגוף, שלא יכול לזהות את השיניים התותבות, אין לנו שיניים והתוצאה היא פירוק עצמות הלסת.
  לכן, שימוש של שנים ארוכות בשיניים תותבות עלול להוביל למצב של חוסר עצם קיצוני בלסת. מצב שבו גם אם המטופל ירצה לבצע השתלת שיניים  הוא ייאלץ לעבור אותן רק בתהליך מורכב הרבה יותר, תוך שימוש בשתלים דנטליים ייחודיים כמו שתלים זיגומטיים או שתלי דיסק.
  תהליך מורכב, שרק רופאי שיניים בודדים בישראל יודעים לבצע.

  השתלת שיניים ביום אחד – פיתרון מפר איזון מול השיניים התותבות

  היכולת היום של רופאי שיניים מובילים לבצע השתלת שיניים ביום אחד, גם כאשר מדובר בלסת שלמה מהווה למעשה פתרון מושלם לכל אותם אנשים שחוששים מכניסה לתהליך טיפולי מייגע לאורך שנתיים ומאפשר להם לא להתפשר על פתרון לא אידיאלי כמו שיניים תותבות.

  כך, השתלת שיניים ביום אחד מאפשרת לכל אותם אנשים שהתלבטו לגבי הפתרון הנכון ביותר למחסור בשיניים טבעיות, ליהנות מהנוחות, מהמראה ומהביטחון של השיניים הקבועות שמושתלות להם מבלי לסכן את מצבם הבריאותי.

  השתלת שיניים ביום אחד בשיטה המתקדמת בישראל .
  החזירו לעצמכם את החיוך בתהליך מהיר, קל וללא כאבים מיותרים! לפרטים נוספים  – לחצו כאן >>

  כתבות נוספות בנושא...

  השתלת שיניים ביום אחד: מהפיכה רפואית או טריק שיווקי?
  המשך קריאה >>
  Socket Shield הינה טכניקה מתקדמת להשתלת שיניים, במהלכה השתל מעוגן לשורש הטבעית של השן. כל הפרטים אודות השיטה במאמר הבא.
  המשך קריאה >>
  כיצד פיתוחים טכנולוגיים מתקדמים מסייעים לרופאי השיניים לבצע השתלת שיניים בצורה יעילה, מדוייקת ועל אחוזי הצלחה גבוהים יותר?
  המשך קריאה >>
  דילוג לתוכן