dentalpro

שתלים זיגומטיים

שתלים זיגומטיים מאפשרים ביצוע השתלת שיניים גם במקרים מורכבים של חוסר עצם בלסת ולמעשה חוסכים הליכים כירורגיים מסובכים שכרוכים בעלויות גבוהות. ישראלים רבים שעברו השתלת שיניים זיגומטית מגלים שביעות רצון ומעידים על אחוזי הצלחה גבוהים בטיפול.

בשנים האחרונות הפכה השתלת השיניים לטיפול מקובל ופופולארי מאוד, המאפשר לאלפי ישראלים ולמיליוני אנשים ברחבי העולם, שאיבדו את שיניהם בעקבות הגיל או עקב בעיות רפואיות שונות, לחזור ולקבל את שיניהם בחזרה.

טיפול כזה אינו דבר של מה בכך, מאחר וכל אותם אנשים מחוסרי שיניים סובלים למעשה מנכות פיזית הפוגעת קשה בחיי היומיום שלהם במספר מישורים:

במישור הפיזי – חוסר בשיניים פוגע קשות ביכולת האכילה ואנשים הסובלים ממחסור בשיניים אוכלים מזונות רכים בלבד.

במישור התקשורתי – חוסר בשיניים פוגע ביכולת הדיבור עד כדי כך שאנשים רבים פשוט נמנעים או ממעטים בדיבור.

במישור הנפשי  – אנשים מחוסרי שיניים לא יכולים לחייך, אחת מהפעולות הבסיסיות בתקשורת הבינאישית ויש לכך השפעות נפשיות רבות. אנשים כאלו חשים בושה בנוכחות אנשים אחרים ורבים מהם נמנעים ממפגשים חברתיים.

השתלת שיניים ביום אחד בשיטה המתקדמת בישראל .
החזירו לעצמכם את החיוך בתהליך מהיר, קל וללא כאבים מיותרים! לפרטים נוספים  – לחצו כאן >>

השתלת שיניים, שתלים זיגומטיים

שתי שיטות לאותה תוצאה

כיום מבצעים רופאי השיניים השתלת שיניים בשתי שיטות עיקריות:

השיטה הקלאסית

שיטה שעל פיה לאורך כמעט שנתיים, עוברים מידי מספר חודשים פרוצדורה כירורגית אחת, כשבין פרוצדורה אחת לשנייה ניתן לגוף זמן התאוששות ולהחלמה.
במהלך תקופה זו מושתלים בפיו של המטופל מספר שתלים דנטליים כמספר השיניים החסרות ועל שתלים אלו ממקמים לאחר מכן כתרים, לרוב מחרסינה או מזירקוניה, שמהווים את השיניים החדשות.

השתלת שיניים ביום אחד

שיטה המבוססת על תפיסה מקצועית שנלקחה מתחום האורטופדיה וקרויה "העמסה מיידית".
בשיטה זו מבצעים את כל שלבי הטיפול בפרוצדורה טיפולית אחת, כשבמהלכה משתילים למטופל מספר מצומצם של שתלים דנטליים בכל לסת, מ-4 ועד 8 שתלים דנטליים בדרך כלל, ועל גביהם ממקמים גשר הנושא את כל הכתרים, כלומר את כל השיניים החדשות.  שיטה זו נקראת גם All on 4.

חוסר עצם קיצוני  – האתגר הגדול של תחום השתלות השיניים

המכנה המשותף לשתי שיטות השתלת השיניים הוא שהשתלים הדנטליים שבהם נעזרים בשיטות אלו מעוגנים תמיד למקום אחד – עצמות הלסת התחתונה ו\או העליונה של המטופל. עצמות הלסת הללו, הן למעשה עצמות שעוברות בצורת קשת לאורך כל הלסת העליונה והלסת התחתונה והן נושאות עליהן את מערכת השיניים העליונה והתחתונה בהתאמה.

במהלך השתלת שיניים מבצעים למעשה פעולת הברגה של השתלים הדנטליים אל עצמות הלסת במקומות שאליהם היו מעוגנות בעבר השיניים הטבעיות. אבל, כאשר נוצר מצב קיצוני של מחסור בעצם הלסת, רופאי השיניים עומדים מול בעיה קשה. אין להם מקום שאליו יוכלו לעגן את השתלים הדנטליים.

אחד הפתרונות הייחודיים שפותחו אלו הם השתלים הזיגומטיים

איך נוצר מצב של חוסר קיצוני בעצם?

העצמות המרכיבות את השלד בגוף האדם, למרות שהן נדמות לנו דוממות וקשיחות, הן למעשה מערכת פיזיולוגית דינמית, שמשתנה כל הזמן בתהליכים מורכבים של פירוק ובנייה מחדש. גם עצמות הלסת מתפרקות ונבנות מחדש כל הזמן. אבל במקרים שבהם אובדות השיניים והפה נשאר ללא שיניים המעוגנות ללסת לאורך זמן, הגוף "מבין" כי אין עוד צורך בעצמות הלסת, כיוון שאין להן צורך לעגן את השיניים.

בתגובה, הגוף מאיץ את תהליכי הפירוק של עצמות הלסת וספיגת חומרי הבניין שלהן לשימוש במקומות אחרים.
התוצאה היא צמצום הולך וגדל של עובי עצמות הלסת שלאורך זמן עלול להגיע למצב של מחסור קיצוני בעצם שאינו מאפשר עיגון של שתלים דנטליים.

השתלת שיניים ביום אחד בשיטה המתקדמת בישראל .
החזירו לעצמכם את החיוך בתהליך מהיר, קל וללא כאבים מיותרים! לפרטים נוספים  – לחצו כאן >>

דוגמא קלאסית לקהל מטופלים שסובל ממחסור קיצוני בעצם הם אנשים שנעזרו בשיניים תותבות לאורך שנים ארוכות. מאחר והשיניים התותבות אינן מעוגנות לעצם התוצאה היא שהגוף זיהה מחסור בשיניים, הסיק שאין שימוש בעצמות הלסת והאיץ את פירוקן.

אנשים כאלו נחשבו לאורך שנים ל"מסורבי טיפול" ונאלצו להסתפק בשיניים תותבות כי רופאי שיניים רבים לא ידעו לספק להם פיתרון הולם של השתלת שיניים.

  חיפשת השתלת שיניים ביום אחד? אנחנו נדאג לך!

  לפגישת ייעוץ חינם עם רופא שיניים בכיר בתחום השתלות השיניים, נא למלא פרטים ואנחנו נדאג שיצרו עמך קשר

  אשמח לקבל מידע

  שתלים זיגומטיים – השתלת שיניים חכמה במקרים קיצוניים של חוסר עצם

  אז מה בכל זאת ניתן לעשות במקרים כאלו? אחד הפתרונות הייחודיים שפותחו עבור מחסור בעצם בלסת העליונה אלו השתלים הזיגומטיים.
  אלו בעצם שתלים דנטליים שדומים לשתלים הדנטליים הרגילים אך הם ארוכים יותר כיוון שנקודת העיגון שלהם היא לא לעצמות הלסת העליונה אלא לעצמות הלחיים, עצמות הזיגומה, ומכאן שמם.

  שתלים זיגומטיים

  השתלת שתלים זיגומטיים במצב של חוסר עצם

  השתלת שיניים תוך שימוש בשתלים זיגומטיים נחשבת להשתלה מורכבת יותר המצריכה מיומנות ייחודית ולכן, רק רופאי שיניים בודדים בישראל מבצעים השתלות כאלו. אך התוצאות שלהן הן חסרות תקדים.
  זוהי מהפיכה של ממש עבור כל אותם אנשים הסובלים ממחסור קיצוני בעצם, שלראשונה יכולים לעבור השתלת שיניים ביום אחד ולחזור לתפקוד מלא ממש כמו אנשים שעברו השתלת שיניים רגילה.

  ד"ר יגאל בלן, מחלוצי תחום השתלות השיניים בישראל, ידוע בעיקר בזכות הפתרונות הדנטליים שהוא מעניק למטופלים אשר סובלים ממצבים רפואיים מורכבים, כמו חוסר עצם בלסת העליונה. בזכות השילוב של ידע רב, ציוד רפואי מתקדם ולמעלה מ-20 שנות נסיון בתחום השתלות השיניים – ד"ר בלן נחשב למוביל בתחום, ואלפי מטופלים מהארץ ומהעולם בוחרים לעבור אצלו את השתלת השיניים.

  השתלת שיניים ביום אחד בשיטה המתקדמת בישראל .
  החזירו לעצמכם את החיוך בתהליך מהיר, קל וללא כאבים מיותרים! לפרטים נוספים  – לחצו כאן >>

  כתבות נוספות בנושא...

  כיצד פיתוחים טכנולוגיים מתקדמים מסייעים לרופאי השיניים לבצע השתלת שיניים בצורה יעילה, מדוייקת ועם אחוזי הצלחה גבוהים יותר?
  המשך קריאה >>
  מהם היתרונות והחסרונות של שימוש בשיניים תותבות? האם שיניים תותבות מסכנות את בריאותנו? כל התשובות כאן.
  המשך קריאה >>
  השתלת שיניים ביום אחד: מהפיכה או טריק שיווקי?
  המשך קריאה >>
  דילוג לתוכן